Madalya İle Döndü…

Anasayfa MANŞET, SPOR 08 Şubat 2019
Madalya İle Döndü…

Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) Kadın Güreş Takımı sporcusu Cemile Birlik şampiyonadan gümüş madalya ile döndü.

Bursa’nın Mudanya ilçesinde 4-6 Şubat tarihlerinde düzenlenen U23 Kadınlar Türkiye Şampiyonası’nda 130 güreşçi mindere çıktı.

Burada, eleme ve yarı final müsabakalarına katılan ÇBSK Kadın Güreş Takımı sporcusu Cemile Birlik, 76 kiloda rakibini yenerek Türkiye üçüncüsü oldu ve gümüş madalya kazandı.

Şampiyonada mücadele eden Kader Yıldız 55 kiloda Türkiye beşincisi, Sultan Sivrihisar ise 62 kiloda Türkiye altıncısı oldu.

Elde edilen başarıdan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Her zaman dediğimiz gibi. Sporun birçok dalında öncü bir belediyeyiz. Spora yaptığımız yatırımların karşılığını alıyor olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Türkiye Şampiyonasında Çorlu’muzu başarıyla temsil eden ve elde ettikleri derecelerle bizleri gururlandıran kadın güreşçilerimizi ve değerli antrenörlerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

127 total views, 1 views today


Yorumlar kapatıldı.