Sudan’a Katarakt Ameliyatı Desteği

Anasayfa MANŞET, SAĞLIK 10 Ocak 2019
Sudan’a Katarakt Ameliyatı Desteği

Dünyada en fazla katarakt vakalarının görüldüğü ülkelerin başında gelen Sudan’da “Katarakt Ameliyatı Projesi” başlatan Türk Kızılay toplam 650 ihtiyaç sahibinin yeniden görebilmesini sağladı.

Sudan Sağlık Bakanlığı işbirliği ile ülkenin başkenti Hartum’da çeşitli hastanelerde gerçekleştirilen ameliyatlar yılın ilk haftasında da devam etti.

Projenin ikinci etap çalışmalarını yerinde incelemek için Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç da ülkeye bir ziyaret gerçekleştirdi. Polis Üniversitesi Hastanesi’nde 250 kişiyi kapsayan ameliyatları başlatan, Nileyn Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ihtiyaç sahibi 200 hastanın tedavilerinin başlaması için talimat veren Turunç, ayrıca Polis Üniversitesi Hastanesi yeni doğan bölümündeki ailelere, bebeklerin ve annelerin öncelikli hijyen, giyim eşyası gibi temel ihtiyaçlarını içeren Sevgi Bohçaları da dağıttı.
Kızılay’ın hayata geçirdiği proje kapsamında yeniden görme yetilerine kavuşan ihtiyaç sahibi 650 Sudanlı, hayırsever Türk halkına teşekkürlerini iletti.

Kaynak: Kızılay

61 total views, 1 views today


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir