Eğitimcilerden ve Öğrencilerden Örnek Davranış

Anasayfa KÜLTÜR-SANAT, MANŞET 10 Aralık 2018
Eğitimcilerden ve Öğrencilerden Örnek Davranış

Kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen kampanya kapsamında, öğrenci ve akademisyenler kan bağışında bulundu.

Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğu gerçeğinden hareket eden Türk Kızılay, Türk Eğitim Derneği (TED) ile işbirliğiyle, “Eğitime can verenler şimdi de kan veriyor” kampanyasını başlattı. Kampanyanın ilk kan bağışçıları ise Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu oldu. Türk Eğitim Derneği,  Genel Merkezi, 38 TED Okulu, TED Üniversitesi ve Mezunlar Derneğini kapsayacak proje ile yetişkinlerin genç nesillere örnek olması hedefleniyor.

“Eğitimcilerin kan bağışlaması farkındalığa katkı sağlayacak”

Geçen yıl yaklaşık 200 bin üniversite öğrencisinden kan bağışı aldıklarını söylen Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Her yıl 3 milyon ünite kan bağışı almak zorundayız çünkü kan acil değil, sürekli bir ihtiyaç ve ülkemizin 1300 hastanesinde bu 3 milyon ünite kanımız her gün hastalara şifa oluyor.” dedi. TED Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte, dernek yetkililerine duyarlılıkları için teşekkür eden Kınık, eğitimcilerin kan bağışlamasının toplumda bu konuda farkındalık oluşmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Türkiye’nin 300 noktasında her gün kan bağışı aldıklarını belirten Kınık, kan bağışı kampanyalarının ise kısa zamanda çok fazla bağış alınabilmesine imkân tanıdığına dikkati çekti. Kınık, kan bağışının hem hastaların sağlığına kavuşması hem de donörlerin daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için önemini vurguladı.

61 total views, 1 views today


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir