Genç Pedallar Gala Gölü’nü Keşfediyor

Anasayfa MANŞET, YAŞAM 06 Aralık 2018
Genç Pedallar Gala Gölü’nü Keşfediyor

Enez Çok Programlı Anadolu Lisesi, bir projeye daha imza attı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında yaklaşık 80 öğrenci, Enez Limanından Gala Gölü Milli Parkına kadar bisiklet turu düzenleyerek farkındalık yarattılar.

Güzergah üzerinde bulunan ören yerleri (Has Yunus Bey Türbesi, Enez Kalesi, Kral Kızı Bazilikası) ziyaret edilerek, Yenice Ortaokulu öğretmeni Ahmet Çayır tarafından, etkinliğe katılan öğrencilere bilgiler verildi. Milli Parkta öğrenciler, Milli Parklar Genel Müdürlüğü Edirne şube müdürü Cüneyt Emrah Salt ve şube şefi  Neslihan Aslan tarafından karşılandı. Öğrenciler, şube şefi Neslihan Aslan  tarafından Gala Gölü Milli Parkı’nın fauna ve florası hakkında bilgilendirildi.

Enez Spor Klubünün de destek olduğu etkinlik, saat 15.00’da sona erdi. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılması, toplumla bütünleşmelerine katkıda bulunmak ve gençlerin ilgisini, tarih ve doğaya yönlendirmek amacıyla hazırlanan etkinliğe katılan Enez İlçe Kaymakamı Elif Canan Tuncer ve  Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı, öğrencilere destek olduklarını belirttiler ve başarılar diledi.

61 total views, 2 views today


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir