AK Parti’nin Edirne Adayı “Av.Koray Uymaz” Oldu

Anasayfa GÜNDEM, MANŞET 06 Aralık 2018
AK Parti’nin Edirne Adayı “Av.Koray Uymaz” Oldu

2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’nin Edirne belediye başkan adayı Avukat Koray Uymaz oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında, 14 ilde yerel seçimler için belediye başkan aday adaylarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada, “31 Mart 2019 seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz. Çevreye ve insana saygılı bir seçim kampanyası yürütme kararı aldık” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında 14 ilin Belediye başkan adayını açıklayarak kamuoyuna tanıttı ve kendilerine başarılar diledi.

İl Belediye başkanlarını tanıtımında sıra Edirne’ye geldiğinde belediye başkan aday adayı Koray Uymaz’la birlikte, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve il başkanı İlyas Akmeşe’de Cumhurbaşkanı ile aynı sahneyi paylaştı.

1973 yılında Edirne’de doğan Uymaz, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra Edirne’de Avukatlığın yanı sıra, AK Partinin kurucuları arasında yer aldı. İl başkanlığı ve merkez ilçe başkanlıkları görevini de yürüten Koray Uymaz, evli ve 1 çocuk babası.

Aday adaylığı açıklamasından sonra seçim startı veren Koray Uymaz, STK’larda da görev aldı.

164 total views, 1 views today


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir