Türkiye’nin Büyük Değerlerine Vefa Ödülü

Anasayfa MANŞET, SPOR 05 Aralık 2018
Türkiye’nin Büyük Değerlerine Vefa Ödülü

Gelecek nesillerin sağlıklı ve bilinçli oluşması adına gerçekleşen bu organizasyonda, “Eskimeyen Değerler” de unutulmadı.

“Geçmişine Değer Vermeyenler, Geleceğine Yön Veremezler” sloganı doğrultusunda, Türk atletizmi ve Türk sporunun değerleri kursiyerlere tanıtıldı.

Samsun’da gerçekleşen “Eskimeyen Değerler” töreninde kursiyerlere, Samsun’un iki büyük değeri Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Yaşar Doğu, Kırkpınar Başpehlivanı İbrahim Karabacak ile Türk Atletizminin efsane ismi İsmail Akçay tanıtıldı.

Törende Yaşar Doğu’nun ödülü ailesine ulaştırılmak üzere Samsun Gençlik ve Spor Şube Müdürü Süleyman Demirtaş’a efsane atletimiz İsmail Akçay tarafından verildi.

Kırkpınar Başpehlivanı İbrahim Karabacak’ın ödülünü oğlu Yüksel Karabacak Haldun Domaç’ın elinden aldı. Yüksel Karabacak yaptığı konuşmada babasının böyle önemli bir organizasyonda anılmış olmasından duyduğu mutluluğu dile getirirken, babasının güreş yaşamına ait anıları kursiyerlerle paylaştı.

1968 Meksika Olimpiyatlarında Maratonda 4. olarak Türkiye’nin bu daldaki en büyük başarısına imza atan İsmail Akçay ise büyük bir şampiyon olmak için neler yapılması gerektiği, vatan ve bayrak sevgisinin önemini anlatan bir konuşma ile kursiyerlere hitap etti ve büyük beğeni aldı. İsmail Akçay’a plaketi Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Erkan Özcan tarafından verildi.

Eskimeyen Değerler töreninde ayrıca, Türk Sporu ve atletizmine büyük destek veren Kenan Kayıkçı ve Mehmet Bülbül de unutulmadı. Kenan Kayıkçı’ya plaketi eski atletlerimizden Mirza Egeli, Mehmet Bülbül’e ise, Uzman Erhan Oktay tarafından verildi.

Gerçekleşen törenin ardından, 69 kursiyer kendilerine daha önce sunum konusu olarak verilen projeleri IAAF Çocuk atletizmi projesi eğitmenlerinin önünde anlattı. Başarılı olan kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Bilindiği gibi Atletizm Federasyonu’nun talebi Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün uygun bulması sonucu IAAF Çocuk Atletizmi Projesi Halk Eğitim Müdürlüğü spor kurslarında modül olarak dahil edilmişti. Bu seminerlerden sertifika alanlar kurslarda istihdam edilme fırsatı yakaladı.

163 total views, 1 views today


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir