SARDOS Pazardere’ye Pedal Çevirdi

Anasayfa MANŞET, SPOR 04 Aralık 2018
SARDOS Pazardere’ye Pedal Çevirdi

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) geçtiğimiz hafta sonu İpsala ilçemize bağlı Pazardere köyüne pedal çevirdi.

Topluluk bisikletçileri iki yıldır devam eden “Orda bir köy var uzakta” projesine kaldıkları yerden devam ediyorlar. Dağ bisikleti parkurlarının sürüşe uygun olmadığı zamanlarda yakın bölgemizde belirlenen bir köye pedal çeviren SARDOS bisikletçileri köy kahvesinde kahvaltı yapıp köyü geziyorlar.

Bu süreç içinde kırsal yaşam alanındaki vatandaşlarımızla da sohbetler eden bisikletçiler bu kitlenin de yüreğine dokunarak onları tanıma ve kendilerini tanıtma fırsatını elde ediyorlar.  Hafta sonu yapılan Pazardere bisiklet turuna Keşan İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet TEKİN bey de bisikleti ile katılarak SARDOS üyeleri ile 45 km. pedal çevirdi.

SARDOS adına bir açıklama yapan yönetim kurulu üyesi ve etkinlik sorumlusu Faruk EKER düşüncelerini şöyle ifade etti; Sabah saatlerinde eksi sıcaklıkta başlayan turumuz katılımcıların pozitif etkisi ile ilerleyen saatlerde sımsıcak bir hava oluşturdu. Paşayiğit ve Lalacık üzerinden Pazardere köyüne ulaştık . Köy halkı kahvede bizleri çok sıcak bir şekilde karşıladı. Kahvaltı yapabilmemiz için hemen masaları boşaltan ve güleç yüzünü eksik etmeyen Pazardere halkı bizlerin gönül tahtında yerlerini aldı. Eğer bir aksilik olmazsa Pazardere dallığında yine birlikte olabilmek için sözleştik. Bu hafta sonu bisiklet turumuza İlçe Emniyet Müdürümüz  Mehmet TEKİN beyin de katılması bizleri oldukça memnun etti, kendisine bizlere eşlik ettiği için içten teşekkürlerimizi sunarız. Biz SARDOS olarak her yıl bazı çağrı ve dileklerde bulunuyoruz. Herkes bisiklete binsin , bisikleti yaşamınızın içine sokun, ulaşım aracı olarak da kullanın istiyoruz. Dolayısı ile bisiklete binen sayısının artması için halkın takip ettiği lider kişilerin bisiklete binmesi talebi artıran bir unsur olacağını düşünüyoruz. Başkan binerse, mahiyeti onu takip edecek, öğretmen binerse , arkadaşları ve öğrencileri onu takip edecek . Dolayısı ile bisiklet tutkusu domino taşı etkisi yaparak her geçen gün artacak. Bisiklete binen sayısının artması, bisiklet yolu, bisiklet parkı gibi altyapı taleplerini artıracak. Trafik sorununu çözecek, karbon salınımı olmayan temiz bir hava, sportmen  ve sağlıklı nesiller, azalan fosil yakıt tüketimi dolayısı ile ekonomiye katkı sağlayacak. Bu  olumlu örnekleri daha da çoğaltabiliriz, bu sebeple herkesi ”ARABADAN İNİP, BİSİKLETE BİNMEYE,, davet ediyoruz.

224 total views, 1 views today


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir