Engelsiz Fuarda Hem Teknoloji, Hem Sanat

Anasayfa MANŞET, TEKNOLOJİ 04 Aralık 2018
Engelsiz Fuarda Hem Teknoloji, Hem Sanat

Engelsiz Yaşam Fuarı (EYAF EXPO), Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde yapıldı.

Fuarda, engelli ve bakıma muhtaç bireyler için tasarlanan endüstriyel ve teknolojik ürünler tanıtıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Engelsiz Yaşam Fuarı’na Engelliler Müdürlüğü ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile katıldı. İBB, fuarda engelli bireylere yönelik uyguladığı ve geliştirdiği çağdaş hizmet çözümlerini tanıttı.

Engelli vatandaşlar, İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü standında; işitme, konuşma ve görme engelli vatandaşlar için hayata geçirilen ‘Gözüm Kulağım İstanbul Görüntülü Çağrı Merkezi’ projesi tanıtıldı.

İşitme ve görme engelli vatandaşların ALO 153 Çağrı Merkezine bağlanarak bilgiye erişimlerini amaçlayan uygulama ile işitme engelli vatandaşların istek, talep ve şikayetlerinin interaktif olarak işaret diliyle alınması sağlanıyor. İşitme engelli bireylerin, yönlendirme menüsü olmaksızın işaret dili bilen ALO 153 Çağrı Merkezi personeliyle direk olarak görüntülü iletişime geçebilmeleri sağlanıyor. Görüntülü çağrı merkezi sistemiyle, engelli bireylere gündelik yaşamlarında işaret dili tercüme hizmeti de sunuluyor. Görme engelli vatandaşların ise, Braille alfabesi olmayan yer ya da ürünlerde sistem üzerinden destek alması sağlanıyor.

50 total views, 1 views today


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir