2 Metreyi 16 Sporcu Aştı

Anasayfa MANŞET, SPOR 25 Kasım 2018
2 Metreyi 16 Sporcu Aştı

Atletizmde yeni sezonun hazırlıkları devam ederken, geride bıraktığımız yılda en çok dikkat çeken branşlardan birisi yüksek atlamaydı.

Türk atletizminde 2018 sezonunun son salon yarışmaları beklenirken, atletlerin hazırlıkları farklı bölgelerde devam ediyor. Bir yandan bu yılın değerlendirmeleri yapılırken, Türkiye Atletizm Federasyonu çeşitli analizlerle sezonun profilini çıkarıyor.

2018’de en çok konuşulan branşlardan biri olan yüksek atlamada, Türkiye’de ilk kez bir sezon içinde 16 atlet 2 metre barajını aştı. Türkiye rekorunun 3 Haziran günü Alperen Acet tarafından 2.30’a taşındığı bu branşta, yıl içinde farklı yaş gruplarından 15 atlet daha 2 metre ve üzerinde atlayış yaptı.

Rekortmen Alperen Acet, 2.10 ve 2.30 arasında tam 15 atlayış gerçekleştirdiği bu sezonda Avrupa Şampiyonası’nda beşinci sırayı elde ederken, Balkan Şampiyonası’nda da Türkiye’ye 40 yıl sonra bu branşta altın madalya getirdi.

Alperen’den sonra Türkiye listesinde Ahmet İşlek ve Enes Talha Şenses, en iyilerini 2.18’e taşıyarak ikinciliği alırken, Metin Doğu da 2.15’lik derece yaptı.

53 total views, 1 views today


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir