Türkiye, Balkan Kros’ta 7 Yıl Üst Üste Şampiyon

Anasayfa MANŞET, SPOR 07 Kasım 2018
Türkiye, Balkan Kros’ta 7 Yıl Üst Üste Şampiyon

96 atletin katıldığı 62.Balkan Kros Şampiyonası’nda Türkiye, 6 altın, 4 gümüş, 1 bronz olmak üzere toplam 11 madalya ile en başarılı takım oldu.

Türkiye’nin son yıllarda Balkan Kros’a koyduğu ambargo, Romanya’da da devam etti. Romanya’nın Moldova sınırına yakın  Botoşani kentindeki Rediu Ormanı’nda yapılan 62. Balkan Kros Şampiyonası’nda zafer yine Türkiye’nin oldu. 2012’den beri bu şampiyonayı sürekli olarak madalya klasmanı lideri olarak tamamlayan Türkiye, seriyi yedi yıla çıkardı.

Milliler, Botoşani’de bireysel ve takım disiplinlerinde verilen 12 şampiyonluk unvanının altısını kazanırken, Romanya dört, Sırbistan ve Ukrayna da birer şampiyonluk çıkarabildi. Türkiye, 6 altın madalyanın yanı sıra, 4 gümüş, 1 de bronz madalya elde etti.

Ay-yıldızlı ekibin bireysel şampiyonlukları U20 kadınlarda Urkuş Işık, U23 kadınlarda Sümeyye Erol, büyük erkeklerde Cihat Ulus’tan gelirken, takım olarak da U20 kadınlar, U23 kadınlar ve büyük erkeklerde birincilik kürsüsü Türkiye’nin oldu.

Botoşani’de Dilek Öztürk, Ceylan Gökdemir, büyük kadınlar ve U23 erkekler takımı gümüş madalya alırken, U23 erkeklerde Onur Aras da kürsünün üçüncü basamağına çıkarak bronz madalyayı boynuna geçirdi.

54 total views, 1 views today


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir