Skandal…! Kurumun Borcuna Karşılık İpotek Edilmiş!

Anasayfa GÜNDEM, MANŞET 07 Kasım 2018
Skandal…! Kurumun Borcuna Karşılık İpotek Edilmiş!

Türk Hava Kurumu (THK) Uzunköprü şube binasının kredi borcuna karşılık ipotek edilen ve borç ödenmezse binanın satılmasına, Belediye Başkanı Av.Enis İşbilen tepki gösterdi.

Uzunköprü’de tarihi köprü girişinde uzun yıllardır hizmet veren Türk Hava Kurumu binasının, THK Genel Merkezinin kredi borcuna karşılık olarak binanın banka mülkiyetine geçmesine ve satışının yapılacak olmasına Av.İşbilen tepki gösterdi.

Uzunköprü Belediye Başkanlığı resmi internet sitesinden yapılan Başkan İşbilen’in görüşlerine yer verilen açıklamada; “Uzunköprü Türk Hava Kurumu Şubesine ait bina, Genel Merkezi tarafından adeta satılmıştır. Uzun yıllardır Uzunköprü THK olarak hizmet veren Köprübaşı karşısındaki kurum binası, Genel Merkezin kullandığı krediye karşılık bir bankanın mülkiyetine geçirilmiştir.

Ulu Önder Atatürk tarafından kurulan ve O’nun emaneti olarak görülen kurum yöneticilerince alınan bu kararı doğru bulmuyorum, özellikle tarihi kasabamızda 1900’lü yılların başından beri hizmet veren böyle bir bina ve arsasının satışı biz Uzunköprülüleri üzmüştür.

Mülkiyet devir işlemlerinin vefa akti olarak yapılması ve sözleşmede 8 aylık bir ödeme süresi bulunması karşısında, özellikle Uzunköprü THK binasının geri alınması için gerekli hassasiyetinin gösterilmesini Uzunköprü Belediye Başkanı olarak istemekteyim.” denildi.

Kurumun bankaya olan borcunu ödeyemediği takdirde, Kurum binası, banka tarafından satışı yapılacak.

97 total views, 1 views today


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir