Silah Sistemleri Tamamen Yerli…

Anasayfa MANŞET, TEKNOLOJİ 07 Kasım 2018
Silah Sistemleri Tamamen Yerli…

Tamamen yerli ve milli TCG Burgazada, tüm silah ve sensörleri HAVELSAN07 tarafından entegre edilmiş olarak hizmete girdi.

Ölçeklenebilir oluşuyla küçük deplasmanlı botlardan, LHD boyutundaki gemilere kadar her türlü platforma uyumlandırılabilen Savaş Yönetim Sistemi, TCG BURGAZADA’nın yanında Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığının diğer yerli ve milli gururları olan ADA sınıfı Korvetlerde, Amfibi Çıkarma (LST) Gemilerinde ve G-Sınıfı Fırkateynlerde de hizmet vermeye devam ediyor.

Bir savaş gemisinin sahip olması gereken tüm harp ve destek yeteneklerine sahip olarak HAVELSAN tarafından tesis edilen Savaş Yönetim Sistemi, ulusal ve uluslararası birçok müstakil ve müşterek görevde kendisinden beklenen fonksiyonları eksiksiz yerine getiriyor.

Deniz Kuvvetlerimiz ve Yerli Savunma Sanayimiz için bir övünç kaynağı olan Savaş Yönetim Sistemi, önümüzdeki senelerde dost ve kardeş ülke Pakistan Deniz Kuvvetleri için inşa edilecek Korvetlerde de yer almaya hazırlanıyor.

Dünyadaki benzerleri ile her alanda rekabet edebilen yerli ve milli Savaş Yönetim Sistemi, Savunma Sanayii Başkanlığının ve Türk Deniz Kuvvetlerinin eksilmez desteği sayesinde gelişimini en üst seviyeye taşıyor ve Türk Deniz Kuvvetlerinin en modern muharip unsurlarında kendini kanıtlamış olarak diğer dost ülkelerin de ilgisini çekiyor.

60 total views, 1 views today


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir