İlkokul Öğrencileriyle Fidan Dikti…

Anasayfa MANŞET, YAŞAM 07 Kasım 2018
İlkokul Öğrencileriyle Fidan Dikti…

Edirne’ye yeni atanan Vali Ekrem Canalp, ayağının tozuyla fidan ekim töreni katıldı.

İlkokul öğrencileriyle tek tek ilgilenerek, fidanları birlikte toprağa dikti. Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan ‘Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor’ ağaçlandırma işbirliği protokolü kapsamında Meriç ve Tunca Nehirleri kenarında oluşturulan ormana 3 bin fidan dikildi.

İlk ve ortaokul düzeyinde eğitim gören yaklaşık 10 milyon öğrencinin ülkenin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmasını sağlamak, öğrencilere ağaç ve orman sevgisini aşılamak, onları çevreye ve doğaya duyarlı birer fert olarak yetiştirmeyi hedefleyen ve 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen fidan dikimi programında, Edirne’de 32 bin 475 fidanın 3 bin adedi 6 dekarlık bir araziye öğrenciler tarafından dikildi.

Kirişhane mevkiinde Meriç ve Tunca Nehirleri kenarında oluşturulan alanda yapılan fidan dikim töreninde konuşan Edirne Valisi Ekrem Canalp; “Bu programın adı aslında pek çok şeyi anlatıyor. Birlikte büyüyoruz. Neden? Çünkü fidanlarımızla beraber çocuklarımızda beraberce büyüyecekler. Ve inşallah gelecekte herkes bu memleket için bu vatan için faydalı işler yürütecek” dedi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp’in de katıldığı törende, minik öğrenciler ‘Birlikte Büyüyoruz Ormanı’ için fidanlarını toprağa dikti. Vali Canalp, program öncesi törene katılan okullardan gelen öğrencilerle tek tek ilgilenerek, onlarla sohbet etti. Törene, Tarım ve Orman İl Müdürü Önder Terzi ve İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt da katıldı.

53 total views, 1 views today


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir