Başkan Şampiyonla Kapıştı…

Anasayfa MANŞET, SPOR 06 Kasım 2018
Başkan Şampiyonla Kapıştı…

17-18 Ekim 2018 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında sol ve sağ kolda dünya şampiyonu olan Ümit Burunlular’a Belediye Başkanı ödülünü verdi.

Ödül töreni Burunlular’ın şampiyonaya hazırlandığı Çanakkale Belediyesi Şehit Kıvanç Kaşıkçı Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Belediye Meclis Üyeleri, Çanakkale Belediyespor Yöneticileri ile Teknik Heyeti ve Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu Ümit Burunlular katıldı. Burunlular’ı gösterdiği başarı nedeni ile tebrik eden Başkan Gökhan; “Ümit Burunlular, Çanakkale Sakatlar Derneği Başkanı, aynı zamanda Truva Engelli Engelsiz Spor Kulübü’nün sporcusu olarak Antalya’da 17-18 Ekim’de yapılan Engelli Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasına katıldı ve hem sağ kolda hem sol kolda dünya şampiyonu oldu. Rakipleri de kolay rakipler değildi. Şampiyonunun Çanakkale’den bir sporcumuzun olması bizi mutlu etti. Ümit’in başarısı Çanakkale’de sakatların, engellilerin fırsat verildiğinde neler yapabileceğinin de bir göstergesi” dedi.

Burunlular’ın çalışmalarını Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde Çanakkaleli hocalar ile yürüttüğünü ifade eden Başkan Gökhan, Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin tüm Çanakkalelilere her zaman açık olduğunu belirtti. Gökhan; “Ümit arkadaşımız, çalışmalarını Şehit Kıvanç Kaşıkçı Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde yürüttü, Çanakkaleli hocalarla çalıştı. Ben kendisini tebrik ediyorum. Gerçekten çok sevindim ve mutluyum. Başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

63 total views, 1 views today


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir