Lüleburgaz’da Seminere Büyük İlgi

Anasayfa MANŞET, SPOR 31 Ekim 2018
Lüleburgaz’da Seminere Büyük İlgi

Türkiye Atletizm Federasyonu IAAF Çocuk Atletizmi Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen Çocuk Atletizmi seminerleri Lüleburgaz’da başladı.

Lüleburgaz Kaymakamlığı ile Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü talebi doğrultusunda gerçekleşen seminere 46 kursiyer katıldı. Kursiyerler, kendilerine verilen projelerin sunumlarını yaparak, IAAF Çocuk Atletizmi sertifikası almaya hak kazandı.

Seminerin uygulama bölümüne General Ferhat Akat İlkokulundan 80, okul öncesinden ise 30 olmak üzere toplam 110 öğrenci katıldı. Geleceğimizin teminatı çocuklar IAAF Çocuk Atletizmi projesinin “Eğlenceli Atletizmi” ile tanışarak spora ilk adımlarını attılar.

Türkiye Atletizm Federasyonu Çocuk Oyunları Koordinatörlüğü tarafından organize edilen “IAAF Çocuk Atletizmi” Projesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı çalışmalarına Lüleburgaz’da başladı. Lüleburgaz Kaymakamlığı ile Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda gerçekleşen seminer 26-27 Ekim 2018 tarihlerinde Sokullu Mehmet Paşa Gençlik Merkezi toplantı ve spor salonunda yapıldı.

IAAF Çocuk Atletizmi seminerine 46 kursiyer katıldı. Seminerde kursiyerlere teori ve uygulama dersleri verildi. Çocuk uygulamasına ise General Ferhat Akat İlkokulu ve okul öncesinden 110 öğrenci katılarak eğlenceli atletizmle tanıştı. Uygulamaya katılan 110 öğrenciyi annelerinin seyretmiş olması federasyon yetkililerini mutlu etti.

Seminerin açılışını IAAF Çocuk Atletizmi Koordinatörü Necdet Ayaz yaptı. Ayaz, projenin sağlıklı ve mutlu nesiller yetiştirmenin yanı sıra Türk sporunun altyapısına eğitici ve sporcu kazandıran önemli bir proje olduğunu belirterek şunları söyledi; “Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip olan ülkemizin bu özelliğini avantaja dönüştürmek adına üzerimize düşen görevi yaparak, çocuklarımızı sporların temeli olan atletizmle tanıştırmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

67 total views, 1 views today


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir