Trafik Sigortasında ‘Tavan’ Açıklaması

Anasayfa MANŞET, OTOMOBİL 30 Nisan 2017
Trafik Sigortasında ‘Tavan’ Açıklaması

Zorunlu trafik sigortasında fiyatlar birden yükselmesi ve uzun süre yüksek seyretti. Bu durumun vatandaşı bezdirmesinden sonra tavan fiyat uygulaması geldi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek;”Ciddi bir kesim… 2015 yılının özellikle ikinci yarısından itibaren trafik sigortası primlerinde ciddi bir artış oldu ve toplumun geniş kesimlerini etkiledi” dedi.

Özellikle otomobil araç türünde ortalama primin 2016’da bir önceki yıla göre yüzde 87 arttığını kaydeden Şimşek, sigorta şirketleri lehine bazı düzenlemeler yapılmasına rağmen indirim gelmediğini ifade ederek, “O nedenle 12 Nisan’da bir tavan prim uygulamasına geçtik.” dedi.

Mehmet Şimşek, bu düzenlemenin her araç türü ve sürücülerin zarar geçmişlerini dikkate aldığını vurgulayarak, “Dolayısıyla Ramazan Bey’in ‘iyi sürücü-kötü sürücü ayrımı yapılmıyor’ argümanı çok doğru bir argüman değil. Çünkü öyle bir algı da oluşmasını istemem. Çok iyi sürücülere yüzde 45’e kadar indirim yapıyorsunuz. Ama çok kötü sürücülere yüzde 150’ye kadar zamlı prim uygulaması var. ‘İyi sürücü-kötü sürücü yapılmıyor’ şeklindeki argüman doğru değil.” ifadelerini kullandı.

891 Toplam Okunma, 3 Bugünkü Okunma


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir