Enez İçin İlk Olacak…!

Anasayfa MANŞET, SPOR 29 Nisan 2017
Enez İçin İlk Olacak…!

Enez Kaymakamlığı, Edirne GHSİM, Türkiye Satranç Federasyonu ve İş Adamı Yusuf Yörük’ ün katkılarıyla Enez, tarihinde ilk defa uluslararası satranç turnuvasına ev sahipliği yapacak.

Daha önce Enez Büyükevren’ de okul yaptıran hayırsever iş adamı Aziz Yörük adına düzenlenen turnuvanın ana sponsorluğunu Keşan Ticaret Borsası Başkanı Yusuf Yörük üstlendi.

“Enez Kaymakamlığı Aziz Yörük Uluslararası Açık Satranç Turnuvası” İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Nazım Terzioğlu Kültür ve Eğitim Tesislerinde(Enez Sahil Kamp Tesisleri) 17-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacak. Turnuvada 20.000 TL ödül dağıtılacak. Turnuvaya başvurular enezopen.tsf.org.tr adresinden online olarak yapılacak.

Turnuvanın yapılacağı yer, Ege’nin incisi Saroz Körfezi’nin, adını altın rengi gibi tertemiz olan kumundan alan Altınkum Plajındadır. Tesisin denize sıfır olma özelliğinden dolayı turnuvaya katılacak olan sporcular erken tatil fırsatı yakalamış olacaklar. Turnuvaya katılacak olan sporcular aynı zamanda yapılacak olan Enez Tanıtım gezisi ile Enez’i tarihsel ve kültürel yönden keşfedecekler. Ege’nin tuzlu sularını kuzeye, Meriç’in güçlü sularınıysa Ege’ye taşıyan rüzgarların şehri ENEZ, yaşamak için savaşan tarihiyle, sevecen Trakya halkı ve kanatlarında doğanın gizemini taşıyan kuşlarıyla farklı medeniyetlerden gelecek olan satranç sporcularını bekliyor olacak.

1,289 Toplam Okunma, 4 Bugünkü Okunma


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir