‘Gençlik İş Başında’ Projesi Edirne’de Başladı

Anasayfa MANŞET, SPOR 28 Nisan 2017
‘Gençlik İş Başında’ Projesi Edirne’de Başladı

Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus + Gençlik Programı kapsamında Edirne Valiliği  yürütücüsü, İl Müdürlüğümüz ortaklığında ”Gençlik İş Başında Projesi” İl Müdürlüğü Konferans Salonunda başladı.

Edirne Vali Yardımcısı Sayın Dr. Yusuf GÜLER, 10 ay sürecek olan  ”Proje kapsamında gençlerle, yereldeki karar alıcı mekanizmalar bir araya getirilecek bir çok toplantı, sempozyum çalıştay ve kariyer günleri düzenlenecektir. Gençlerin, beceri, girişimcilik ve istihdamını arttırmak istiyoruz. Hedef kitleyi 18-30 yaş arası gençler oluşturuyor. 20 kız ve 20 erkek toplam 40 gencimizi istihdam ve işsizlik hakkında bilgilendirip iş imkanı sağlamayı hedeflemekteyiz.” dedi.

10 ay sürecek olan  ”Gençlik İş Başında Projesi” nin hedefi; Küresel bir sorun olarak görülen işsizliğin sonuçlarından en çok etkilenen kesiminin  gençlerden oluştuğunu.Genç işsizliğinin önde gelen nedenleri arasında genç olarak kabul edilen 15-29 yaş grubu arasında eğitime katılmama oranının artması, yeni işler yaratılamaması tecrübe yoksunluğu gençlerin niteliklerinin işgücü piyasasının ihtiyaçlarına verememesi sayılmaktadır, sayılan nedenlerden gençlerin eğitime katılmama oranının artması dışındakilerin, belli politikalarla çözülmesi mümkün olmasına rağmen çözülmemesi, çözülememesi küresel işsizlikten en fazla gençlerin etkilenmesine neden olmaktadır.

Proje kapsamında gerçekleşecek olan faaliyetlerde gençler ve yereldeki karar alıcı mekanizmalar bir araya getirilecek bir çok taplantı, sempozyum, çalıştay kariyer planlaması ve kariyer günleri düzenlenecektir.

976 Toplam Okunma, 2 Bugünkü Okunma


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir