Demirkıran’dan Referandum Yorumu…!

Anasayfa MANŞET, SİYASET 20 Nisan 2017
Demirkıran’dan Referandum Yorumu…!

Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran referandumu değerlendirdi. Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran, ülkemizin çok önemli meseleleri olduğunu ve buna odaklanılması gerektiğini söyledi.

Demirkıran, “Milletin verdiği bu karardan sonra Hükümet’in ve Cumhurbaşkanı’nın içinde bulunduğumuz meseleleri bir defa daha çok ciddi olarak ele almaları gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Demirkıran,  Saadet Partisi’nin Referandum sonuçlarına önemli ölçüde etkisinin olduğunu, seçmenin daha şuurlu davrandığını görmekten memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Propaganda sürecinde ortaya konulan tavırların aksine toparlayıcı bir dilin kullanılmasını sürekli telkin ettiklerini ifade eden Ali Demirkıran, “Baştan beri ifade ettiğimiz gibi anayasalar, bir yasa olmayıp toplumsal mutabakat metinleri olmalıdır. Bu konuda tam olarak bir mutabakat tesis edilmemiş olması, bundan sonra yürütmeyi daha çok düşünmeye sevk etmeli. Toplumun geri kalan kısmını kucaklamak için çok daha büyük gayret sarf edilmelidir” şeklinde konuştu.

Demirkıran açıklamasında, “Saadet Partisi’nin ortaya koyduğu politikaların referandumun sonucuna nasıl bir etki olduğuna dair şunları söyledi; “Biz milletimizi kendi tercihini yapmadan önce düşünmeye davet ettik ve milletimizin de düşünmeye başlamış olduğunu görmekten çok büyük memnuniyet duyduk. Elbette hisleri ile hareket edenler, davrananlar oldu. Bizim bu yaklaşımımızı tenkit edenler de oldu, ama düşünmekten kimseye zarar gelmez” dedi.

805 Toplam Okunma, 3 Bugünkü Okunma


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir