Edirne’de Kalmasını İstiyoruz…!

Anasayfa MANŞET, SPOR 17 Nisan 2017
Edirne’de Kalmasını İstiyoruz…!

Atletizm alanında gösterdiği başarılarla adından sıkça söz ettiren Edirne’li atlet Jale Başak, Türkiye Atletizm Federasyonu Milli Takımlar Antrenörü Esra Akgün Yılmaz ile birlikte Edirne Valisi Günay Özdemir’i ziyaret etti.

Vali Özdemir’e yapılan ziyarette konuşan Başak; “Yaklaşık 2 ay içerisinde Türkiye’de 1’inci oldum. 6 ay sonrasında Antalya’daki 20 kilometre yarışında Avrupa barajını geçtim. Türkiye’de kısa bir süre içerisinde 2 rekor kırdım” diye konuştu.

Edirne’li atlet Jale Başak’ın Edirne’de kalmasının daha faydalı olacağını belirten Edirne Valisi Günay Özdemir, “Artık başarılarıyla konuşacak. Şimdiye kadar gerçekten ülkemizi, ilimizi çok iyi temsil etti. Bundan sonrada ilimizi, ülkemizi çok iyi temsil edeceğine inanıyorum. Biz kendisine bu konuda güveniyoruz ve elimizden gelen desteği kendisine yapmaya çalışıyoruz. Zaten şu anda hem antrenörü, buradaki Gençlik Spor Müdürlüğümüz, Bakanlığımız, ilgili kurum kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve kulüplerimiz gerçekten ciddi destek sağlıyor ve bundan sonra desteğin artarak devam edeceğini düşünüyorum. Ayrıca üniversitemizde bu konuda biliyorsunuz burada beden eğitimi yüksekokulumuz var. Kızımız inşallah bu sene sınava girdi. Yüksekokulu kazandığı ki kazanacak, bundan sonra girecek. Edirne’de kalmasını istiyoruz biz, kendisi de Edirne’li; Edirne’de kalmak istiyor. Edirne’de kalırsa Edirne’ye çok daha faydalı olacağına inanıyoruz” dedi.

Edirne Valisi Günay Özdemir de Avrupa Şampiyonası öncesi kampa gidecek olan Jale Başak’a saat hediye etti.

1,161 Toplam Okunma, 3 Bugünkü Okunma


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir