SARDOS, Şadıllı’ya Yürüdü…

Anasayfa MANŞET, SPOR 12 Nisan 2017
SARDOS, Şadıllı’ya Yürüdü…

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu(SARDOS) geçtiğimiz hafta sonu Gelibolu’ya bağlı Şadıllı köyüne yürüdü. 32 kişinin katılımı ile sabah saatlerinde Korudağ zirveden başlayan yürüyüş, sırt hatlarını takip ederek öğleden sonra  Korudağ’ın güney doğu eteklerinde yer alan Şadıllı köyünde son buldu.

14 kilometre yürüyüş sonunda Sardos üyeleri halk ile sohbet edip köy kahvesinde çaylarını yudumlamanın keyfine vardılar.

Topluluk adına bir açıklama yapan Faruk EKER;  İlkbahar artık kendisini iyice göstermeye başladı. Gece yağan yağmurun ardından güneşli mükemmel bir havada yürüyüşümüzü yaptık. Korudağ zirve hatlarını takip eden yürüyüşümüzde açık berrak bir havada aynı anda Marmara ve Ege denizini , Marmara’da akan gemi trafiğini gözlemleme şansını da yakaladık. Hava o kadar güzel ve açıktı ki Çanakkale Karabiga bölgesinde kurulan termik santrali de gözlemleme fırsatını yakaladık. Bu vesile ile katılımcılara fosil yakıt kullanan enerji kaynaklarının ekolojik zararları konusunda bilgilendirme yaptık. Daha bir çok termik santralin kurulma planı devam eden bu yakın bölgemiz bize kuş uçuşu 60 km. yani bu şu anlama geliyor çevreye ve canlılara vereceği zararlar konusunda biz de tehlikeli bölge içinde yer alıyoruz. Yılın 12 ayı güneş alan ülkemizde enerji yatırımlarının yenilenebilir enerji kaynaklarına yönlendirilmesi en büyük temennimizdir.

477 Toplam Okunma, 2 Bugünkü Okunma


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir