DOÇEK, Ganos Dağlarında Yürüdü…

Anasayfa MANŞET, SPOR 11 Nisan 2017
DOÇEK, Ganos Dağlarında Yürüdü…

Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) geçtiğimiz hafta sonu Tekirdağ yakınlarındaki Ganos Dağlarında 70 kişinin katılımıyla bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Ganos dağlarının kuzey yamaçlarındaki Işıklar Köyünden (Mahallesinden) başlayan ve bir yüzden diğer bir yüze geçiş için kullanılan “Trans Ganoslar” faaliyeti Uçmakdere’de son buldu.

Işıklar Köyünden başlayan yürüyüş güneşli ılık bir bahar havasında ve muhteşem görsellikler içinde zirveye doğru devam etti. Öğle molasında vadi içinde bulunan ve yükselmek için sıcak hava arayan pelikan sürüsünün görselliği de yürüyüşe ayrı bir güzellik kattı. DOÇEK Ekibi zirve altındaki dinlenme alanında Marmara Denizine ve Adasına karşı yenen öğle kumanyalarının ardından  bölgenin en yüksek bakı alanlarından olan Kartalkaya zirvesine ulaştılar.Baharın müjdecileri rengarenk çiçekleri arasında yürüyen her yaş grubundan doğaseverler zirvedeki Kartalkaya noktasından Marmara Adasını ve civar yerleşim yerlerini görmenin keyfini çıkarıp, akşamüstü saatlerinde Uçmakdere Köyüne indiler.
DOÇEK Başkan Yardımcısı Halime CAN, “Yürüyüş faaliyetlerinin planlanan takvim doğrultusunda devam ettiğini, Keşan halkının doğa yürüyüşlerini sevdiğini, önümüzdeki günlerde doğa sporlarını ve doğayı tanıtmak amacıyla yeni projeler içinde olacaklarını, söyledi.

1,220 Toplam Okunma, 3 Bugünkü Okunma


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir