Kıyasıya Mücadele…!

Anasayfa EKONOMİ, MANŞET 20 Mart 2017
Kıyasıya Mücadele…!

Helvacıoğlu; “Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsiniz, fakat mükemmel olmak için başlamak zorundasınız.”

Keşan TSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası) ve Keşan TB (Keşan Ticaret Borsası)’nın desteklediği Çanakkale Şehitlerini Anma Satranç Turnuvası 19 Mart Pazar günü Keşan Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Minikler 48, Küçükler 30 ve Yıldızlar 10 olarak gruplandırılan turnuvaya toplamda 88 kişi kayıt yaptırdı. Sürpriz ödüllerinde dereceye giren yarışmacılara dağıtılacağı turnuvaya Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Türkiye Satranç Federasyonu Keşan İlçe Temsilcisi Rıdvan Bilgin ve turnuvaya kayıt olan yarışmacıların velileri katıldı.

Turnuvanın açılış hamlesini yapan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“İnanıyoruz ki; Keşan TSO ve Keşan TB olarak katkı verdiğimiz bu önemli etkinlik, ileride çok büyük şeylere vesile olacak.  Gençlerimizi, çocuklarımızı bu tür etkinliklere teşvik etmeliyiz. Bu ve bunun gibi önemli organizasyonların gelecekteki olumlu etkilerini siz değerli veliler gururla izleyeceksiniz. Çok açık v net olarak bir şeyi önemsememiz gerekiyor; soru çözen değil, sorun çözen evlatlar yetiştirmeliyiz.  Satranç, çocuklarımıza sorun çözücü beyin egzersizleri yaptıran önemli sporların başında geliyor. Evlatlarınızı bu tür kıymetli etkinliklere teşvik ettiğiniz ve özendirdiğiniz için çok memnun oluyoruz. Çocuklarımızın çok iyi yetişmesi gerekiyor. Üniversite diploması iş bulma diploması değildir.

Dünya insanı olmak için evrensel eğitim almalıyız. Satrançta tıpkı yabancı dil gibi bir dünya dilidir. 10 sene, 20 sene sonra bu evlatlarımız iş aramaya çıkacaklar. Onlar iş aramasın, onlar aranan olsunlar. Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsiniz, fakat mükemmel olmak için başlamak zorundasınız. Velilerimizin ve değerli kardeşlerimizin gözündeki heyecanı ve gururu görüyoruz. Burada ki yaklaşık 90 evladımız ve onların velileri ile bizlerde gurur duyuyoruz.”

Satranç Turnuvasının ilk günü, Keşan Kaymakamı Nuri Özder’in kapanış hamlesi ve hediyelerin dağıtılmasıyla sona erdi.

252 Toplam Okunma, 2 Bugünkü Okunma


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir