Ne Gerekiyorsa Yapacağız…!

Anasayfa GÜNDEM, MANŞET 19 Mart 2017
Ne Gerekiyorsa Yapacağız…!

Ayvacık ilçesinin Yukarıköy köyünde depremzede vatandaşlara seslenen Başbakan Binali Yıldırım, ‘merak etmeyin, borçlarınızı, sıkıntılarınızı, ne lazımsa gerekeni yaparız’ dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, geçen ay yaşanan ve hala artçıları devam eden depremden en çok etkilen Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Yukarıköy köyünde vatandaşlara hitap etti.

Deprem dolayısıyla vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Yıldırım, “Ne gelirse mala gelsin, cana gelmesin. Allah’a şükür bu büyük felakette mal kaybımız, zararımız var ama can kaybımız yok. Bunun için şükrediyoruz. Hiç endişeye kapılmayın deprem oldu, anında devlet yanınızdaydı.” diye konuştu.

Yıldırım, depremin ardından bölgedeki yetkililerle sürekli irtibat halinde olduklarını, yapılması gerekenleri istişare ettiklerini belirtti.

Bölgedeki diğer köylerde de depremden etkilenen vatandaşların bulunduğunu anımsatan Yıldırım, “Şunu bilesiniz ki öncekilerden daha güzel şekilde evleriniz yapılacak, zararlarınız giderilecek ve inşallah sene sonu gelmeden evlerinizin içine gireceksiniz. Merak etmeyin, borçlarınızı, sıkıntılarınızı, ne lazımsa gerekeni yaparız. Yeter ki sizin bu gülen yüzünüz solmasın. Maşallah şuraya bak, işte Türkiye işte Ayvacık, işte ay yıldızlı bayrak. Allah sizden razı olsun.” İfadelerini kullandı.

201 Toplam Okunma, 2 Bugünkü Okunma


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir