Mart Sonunda Rekor Kıracağız…!

Anasayfa EKONOMİ, MANŞET 19 Mart 2017
Mart Sonunda Rekor Kıracağız…!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’nin 2016 yılında büyük badireler atlattığını belirterek 2017 yılından umutlu olduğunu açıkladı.

Japonya ve Almanya’da ihracatın ithalatı karşılama oranlarının fazla verdiğine işaret eden Bakan Zeybekci, sözlerine şu şekilde devam etti:

“İlk defa yakaladığımız tarihi zirveyle Türkiye’de ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 90’lar seviyesine geldi. Bir gayret daha, biraz daha yüklenmeyle inşallah onu bire bir eşitledik mi ondan sonra artık durmak yok yola devam. İnşallah ondan sonrası da bizim için son derece güzel anlamlar ifade etmeye başlayacak. İhracatla ilgili günlük gelişmeleri takip ediyorum. Mart ayında cumhuriyet tarihimizin zirvesini yakalayacağız inşallah. Hedefimiz bu. Biz hedefleyelim, bir tık aşağısı olursa da ‘ne yapalım’ deriz ama inşallah tutturacağız. İhracatta bu sene ortalamasında yüzde 10’un üzerinde bir büyümeyi gerçekleştireceğiz”

Türkiye’de geçmiş dönemlerde yapılan hataların bedelini hep vatandaşın ödediğine işaret eden Bakan Zeybekci, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“Türkiye her türlü maliyetin vatandaşa ödettirildiği bu sistemden, bu kısır sistemden kurtulmayacak mı? Türkiye bu sistemden kurtulmak zorunda, bu bir bağımsızlık meselesi. Bu bir istiklal ve istikbal meselesi. Bu AK Parti’lilerin meselesi değil, bu CHP’lilerin veya MHP’lilerin meselesi değil; bu mesele sizin meseleniz. ‘Aman bizim oğlan bene ne be’ derseniz böyle devam edersiniz. Bu millet canına tak ettiği zaman tek başına güçlü bir iktidar kabiliyetine bu sistem içerisinde sahip. Ama hiç bugüne kadar bu sistem normal yollardan iktidara gelebilme ümidi olan bir muhalefet üretti mi? Üretmedi. Bu sistemin en karanlık noktası bu zaten. Tek ayakla bir tarafı çalışıyor, tek kanatlı. Bu sorumluluk bize yıkılacak kadar hafif değil. Şimdi Türkiye’nin önüne bir fırsat geldi.”

161 Toplam Okunma, 3 Bugünkü Okunma


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir