Kılıçdaroğlu’na Edirne’den Seslendi…!

Anasayfa MANŞET, SİYASET 19 Mart 2017
Kılıçdaroğlu’na Edirne’den Seslendi…!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tekirdağ’da katıldığı mitinglerin ardından helikopterle Edirne’ye geldi.

Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi ve yeni Anayasa çalışmaları kapsamında Edirne’ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu, Ak Parti il Başkanı İlyas Akmeşe ve partililer karşıladı.

Saraçlar Caddesi’ndeki düzenlenen mitingte konuşma yapan Bakan Soylu; “Bu ülkede bir siyasi hükümet sistemi problemi olduğu apaçık ortada. Biz MHP ile bir araya geldik,  Devlet Bahçeli beye teşekkür ediyoruz. Biz MHP ile uzlaştık da Kılıçdaroğlu kimle uzlaştı? PKK, FETÖ ile uzlaştı. Hani HDP’liler diyordu ya Sırtımızı PKK’ya dayadık. O da diyor ki, Hollanda ve Almanya’ya dayadım. Onlarla beraber uzlaştılar.

Biz terörle mücadele etmiyor muyuz? Bugün Lice’de evlatlarımız, bizim aslanlarımız büyük bir mücadele ortaya koydular. 5 Mart’tan beri dağ, taş her yeri arıyorlar. O afra tafra satanlar neredeler? Cudi, Lice’de, Tendürek’te bu ülkenin her noktasında bizim evlatlarımız fellik fellik teröristleri arıyor.

Onlar sıçan gibi kaçıyorlar. İçişleri Bakanıyım değil mi? Her yeri takip etme mecburiyetimdeyim, terör ne diyor, ne anlatıyor. Bu sabah istihbarat raporlarını okudum. Kandil, Eğer evet çıkarsa biz bittik diyor. Peki şunu söylemek istiyorum. Sayın Kılıçdaroğlu, CHP’li kardeşlerime Kılıçdaroğlu’nu şikayet etmek istiyorum. Orada terörle mücadele etmek isteyen evlatlarımıza adına şikayet etmek istiyorum. Niye sen PKK’ya, FETÖ’ye can suyu vermeye çalışıyorsun. Bunu bize bir izah et.

Edirne’liler, 7 Haziran’da Ak Parti hükümeti kuramadı. Hükümeti CHP kurdu, bunlarda dışarıdan destekledi. Pozisyon öyle değilmiydi? Peki bizim evlatlarımız bu mücadeleyi yaparlarken, dışarıdan destekleyen içerde olan HDP bu operasyonu bitir dediği andan itibaren bugün kol kola yürüdükleri ne yaparlar? Bizim memleketimizin hali ne olur.  Siyaset yaparsın, belediye başkanı olursun, meclis üyesi olursun, milletvekili olursun. Elbette demokrasi içerisinde her şeyi yaparsın ama ülkenin terörle ilgili meselesi olur da sen, PKK ile kol kola girip ona can suyu taşımaya çalışırsan, bu Millet sana bunun hesabını sorar” dedi.

Bakan Soylu konuşmasının ardından, parti teşkilatı tarafından düzenlenen ve STK’ların ve işadamlarının katıldığı akşam yemeğine katıldı.299 Toplam Okunma, 3 Bugünkü Okunma


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir