Açıldığında, Avrupa’daki Havalimanları Kan Kaybedecek!

Anasayfa EKONOMİ, MANŞET 19 Mart 2017
Açıldığında, Avrupa’daki Havalimanları Kan Kaybedecek!

Avrupa’nın en çok korktuğu, Türkiye’nin en büyük Havalimanı, yatırımcıların gözdesi oldu. Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye olan son günlerdeki tavırlarının altında yolcu ve para kaybetme korkusu yatıyor.

Fransa’da düzenlenen fuarda, yeni havalimanı hakkında bilgiler verilince, Avrupa’lı yatırımcılar, havalimanı devreye girince, Avrupa’daki havalimanları yolcu kaybedeceğini bildiğinde, İstanbul Havalimanına yatırım yapmak için kolları sıvadı.

Türkiye’nin 2023 vizyonunun en önemli kilometre taşlarından olan İstanbul Yeni Havalimanı Projesi’nin 90 milyon yolcu kapasiteli ilk fazı 2018’in ilk çeyreğinde devreye alınacak. Dünya çapında 350’den fazla destinasyon ile en büyük HUB’lardan biri olacak Yeni Havalimanı projesi içinde yer alan, alışveriş ve yaşam merkezi İstanbul Airport City de uluslararası yatırımcıların dikkatini Türkiye’ye çekecek.

İstanbul Airport City, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen gayrimenkul fuarı MIPIM’de, uluslararası yatırımcıların karşısına çıktı. Fuar kapsamında düzenlenen organizasyonda, 100’e yakın uluslararası yatırımcı, İstanbul Airport City hakkında detaylı bilgi alma imkânına kavuştu.

308 Toplam Okunma, 3 Bugünkü Okunma


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir