DOÇEK’in Hafta Sonu Mesaisi…

Anasayfa MANŞET, SPOR 13 Mart 2017
DOÇEK’in Hafta Sonu Mesaisi…

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) Bisikletçileri Cumartesi günü “Keşan-Boztepe-Akçeşme-Aliço Pehlivan-Esetçe-Keşan” güzergahında pedal çevirdi.

Arazinin yağışlar nedeniyle balçık çamura dönmesi sonucu pedallarını stablize yollara kaydıran DOÇEK Bisikletçileri, gençlerin de içinde bulunduğu bir ekiple sabah saatlerinde başladıkları parkuru, Esetçe Köyünde mola verdikten sonra akşamüstü saatlerinde Keşan’a dönerek tamamladılar.

DOÇEK Genel Sekreteri Nail Özkan, “Gençlere bisiklet, spor ve doğa sevgisi aşılamak amacıyla gerçekleştirdikleri bu tur sonunda deneyimli bisikletçilerle pedal çeviren gençlere teşekkür etti ve doğa ile spor ile uğraşan gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak duracağını söyledi”

DOÇEK Pazar günü de Malkara’nın Yenidibek (Köyü) Mahallesi yakınlarında bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

37 doğaseverin katılımıyla zaman zaman yağan yağmur eşliğinde gerçekleşen yürüyüşte katılımcılar doğanın eşsiz güzelliklerini seyredip doğada yürümenin keyfini çıkardılar.

Yürüyüş, öğleden sonra başladığı yer olan Yenidibek’te sona erdi. DOÇEK Başkan Yardımcısı Halime Can, Yağmurlu bir havayı coşkularıyla bahara çeviren doğaseverlere göstermiş oldukları azim ve kararlılık nedeniyle teşekkür ederek, doğayı ve yürümeyi seven yediden yetmişe herkesi DOÇEK Yürüyüşlerine davet etti.

203 Toplam Okunma, 2 Bugünkü Okunma


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir