Belgrad’tan Gümüş Madalya Geldi…!

Anasayfa MANŞET, SPOR 06 Mart 2017
Belgrad’tan Gümüş Madalya Geldi…!

Belgrad’da düzenlenen 34. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye, ilk madalyasına 3000 bin metrede Yasemin Can ile kazandı. Bakan Çağatay Kılıç, gümüş madalya kazanan Milli sporcumuz Yasemin Can’ı tebrik etti.
Sırbistan’da düzenlenen 34. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye, 3000 metre yarışında Yasemin Can ile ilk madalyasını kazandı. Belgrad’da devam eden Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda Kadınlar 3000 metre finalinde yarışan Yasemin Can 8.43.46’lık derecesi ile Türkiye rekoru kırarak gümüş madalya kazandı.
Yasemin Can, şampiyonda Türkiye’ye ilk madalyasını kazandıran isim oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, milli atlet Yasemin Can’ı yayınladığı bir mesajla tebrik etti.
Bakan Çağatay Kılıç’ın, tebrik mesajı şöyle: “Sırbistan’da düzenlenen 34. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda 3 bin metre finalinde Türkiye rekoru kıran ve gümüş madalya kazanan Yasemin Can’ı kutluyorum. Geçen yılki Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 5 bin ve 10 bin metrede altın madalya kazanan sporcumuzun, bu başarılarını gelecek organizasyonlarda da istikrarlı şekilde tekrarlamasını temenni ediyorum.”

230 Toplam Okunma, 2 Bugünkü Okunma


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir