Eski Hastanenin Akıbeti Belli Oldu…!

Anasayfa GÜNDEM, MANŞET 23 Ocak 2017
Eski Hastanenin Akıbeti Belli Oldu…!

Yeni hastane binasının hizmete girecek olması nedeniyle, eski hastane binasının ne şekilde değerlendirileceği belli oldu.

Keşan Devlet Hastanesi yeni binasının inşaatının tamamlanmasına az bir süre kala, şimdiki hastane binasının akıbeti belli oldu.

Şimdiki hastane binasının kapatılmayacağı ve her iki binada da hizmet vereceği öğrenildi. 2007 yılında dönemin Başbakanı ve şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen ek binası ile son derece modern bir hale dönüştürülen mevcut hastane binası, yeni hastane binası hizmete girdikten sonra da bulunduğu yerde hizmet verecek.

2007 yılında açılan ek bina ile yatak sayısı artan Devlet Hastanesinde, tek kişilik özel hasta odalarıyla son derece modern biçimde hizmet veriliyor. Ek bina açıldıktan sonra alınan cihaz ve donanımlarla, hastane daha da modern bir şekilde hizmet veriyor.

Şimdiki Hastane binasının kapatılmadan hizmet verecek olması, ulaşım açısından özellikle ekonomik gücü iyi olmayan vatandaşlarımız için bir hayli önem taşıyor. Hastanenin şimdiki yerinde polikliniklerin devam etmesini, vatandaşlar özellikle istiyor.

Vatandaşlar, hizmet vermeye devam edecek şimdiki hastanede, hangi branşların kalacağını yetkililerden açıklanmasını bekliyor.

Şehir merkezindeki hastaneye yürüyerek te olsa çok kolay ulaşabildiklerini söyleyen vatandaşlar, “Yeni hastaneye ulaşım için taksi yada minibüslerle gitmek, bizim için ekonomik açıdan çok zor olacak. Hastanenin şimdiki yerinde de poliklinik hizmeti verilmesi, bizim için çok sevindirici olur.”

Her iki hastanede hizmet verilecek olması; Enez, İpsala, Malkara, Şarköy, Uzunköprü ve diğer yerlerden gelecek hastalar için, bölge hastanesi statüsünde olacağından, Keşan’a katacağı sağlık turizmi açısından önem taşıyor.

Yeni yapılan hastane 150 yataklı olarak inşa edildiğinde, şimdiki hastaneyle birlikte mevcut yatak sayısı 230’a ulaşmış olacak.

Yeni hastane binası açıldıktan sonra eski hastane binasının yine tam teşekküllü hastane olarak bulunduğu yerde hizmetine devam edecek olması, Keşan için çok önem arz ediyor.

355 Toplam Okunma, 2 Bugünkü Okunma


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir